Bir Delinin Hatıra Defteri

Bir Delinin Hatıra Defteri adlı kitabına bu ön yargıyla "Deliliğin olduğu yer ne kadar sıkıcı olabilir?" diyerek okumaya başladım. İlk hikâye kitaba ismini de veren 'Bir delinin Hatıra Defteri'dir.

Responsive image
YAZAR
Nikolay Vasilyeviç Gogol
DOSYA BOYUTU
2,20 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052022481

Bir Bir Delinin Hatıra Defteri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bir Delinin Hatıra Defteri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından yazılmıştır.


Bir Delinin Hatıra Defteri, insanlar arasında oluşan sınıf farkını anlatmaktadır. Gogol, bu sınıf farkının insanlar arasındaki hissedilişini net bir şekilde sunar. Eserin dili oldukça sadedir. Olaylar kahramanın gözünden anlatılır. Bu kahraman, hayata tutunmaya çalışan bir memur aynı zamanda da bir şizofrendir. Kahramanın dünyanın adaletsizliğine karşı bakışı sıra dışı olaylarla verilir.Kahraman patronunun kızına âşıktır. Bir gün âşık olduğu kadının mektuplarını çalar ve onun biriyle evleneceğini öğrenir. Tahtını terk eden İspanya kralı 8. Ferdinand’ın yerine yeni İspanya kralının kendisi olduğunu ve âşık olduğu kadınla evleneceğini söyler. Sonunda ise kapatıldığı akıl hastanesinin kralı, oradaki hastalarda halkıdır.  (Tanıtım Bülteninden) Editör: Gizem Eren SütçüoğluKapak Tasarım: Yunus Karaaslan     


Bir Delinin Hatıra Defteri Gogol ün ilk okuduğum ve en beğendiğim kitabı dır. Bir Delinin Hatıra Defteri ülkemizde çokça tiyatro sahnelerinde sergilenmiş olup Burun isimli hikaye oldukça beğenilmiştir.